AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” W ZESPOLE SZKÓŁ

W mijającym tygodniu uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w corocznej Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Działania w ramach tej inicjatywy to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie opalenickiego gimnazjum, liceum, technikum i szkoły branżowej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego sprzątali tereny wokół szkoły, pobliskiego targowiska, płaskowyżu opalenickiego i starej drogi do Sielinka. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły, by sprzątać wyznaczone tereny.

Akcja przebiegła sprawnie, a sprzątanie wiązało się nie tylko z pracą, ale także z dobrą zabawą. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są pożytecznym narzędziem w procesie edukacji ekologicznej młodego pokolenia.

Paweł Najdek