PRZEDSTAWICIEL ZESPOŁU SZKÓŁ NA OBRADACH SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

Dnia 1 czerwca 2018 miałem zaszczyt brać udział w posiedzeniu Parlamentu Dzieci i Młodzieży, które było alternatywą  do corocznych spotkań organizowanych w gmachu Sejmu od 1994 roku, w którym udział biorą osoby w wieku do 18 lat.  W tym roku spotkanie wyjątkowo odbyło się na auli Uniwersytetu Warszawskiego.

Posiedzenie rozpoczęło się o 11:15. Na sali było łącznie około 240  posłów i  15 gości honorowych takich jak np. Barbara Dolniak (wicemarszałek sejmu), czy Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Znalazło się też wielu dziennikarzy, którzy przeprowadzali z nami wywiady i relacjonowali co dzieje się na sali. Nastolatki dyskutowały o demokracji, niepełnosprawnościach i wykluczeniu. Na spotkaniu nie zabrakło odniesień do idoli młodzieży, ale też do Ireny Sendlerowej czy Janusza Korczaka. Spotkanie było bardzo długie, ponieważ łącznie trwało około 6 godzin, ale obrady były bardzo emocjonujące. Uważam, że warto było pojechać i zobaczyć jak wyglądają obrady młodzieżowego sejmu, który mimo przeciwności mógł się odbyć.


Klaudiusz Walaszczyk

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk