WOLONTARIUSZE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

13 czerwca grupa wolontariuszy Zespołu Szkół wraz z opiekunkami p. Iwoną Zawieją i p. Natalią Walaszczyk wzięła udział w wyjeździe do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna. Celem wyjazdu nie było jednak tylko zwiedzania i zapoznanie się z funkcjonowaniem ośrodka. Pojechaliśmy przede wszystkim po to, by pomóc siostrom w pracach w ogrodzie.

Ośrodek prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej. To placówka pobytu stałego przeznaczona dla kobiet (dzieci, młodzieży i dorosłych). Pałac, w którym mieści się ośrodek położony jest w przepięknym dużym parku, gdzie pensjonariusze mogą spędzać czas wolny i cieszyć się zielenią. Utrzymanie jednak tego ślicznego terenu wiąże się z ogromnym nakładem pracy. Obok znajduje się duży ogród warzywny, z którego produkty trafiają potem do domowej stołówki, o czy sami mogliśmy się przekonać. Naszym zadaniem podczas wyjazdu było rozprawienie się z olbrzymimi chwastami, które całkowicie zasłaniały pojawiającą się właśnie marchew, por czy pietruszkę. Trzeba przyznać, że nie było łatwo, ale serce i serdeczność, z którą przywitały i ugościły nas siostry rekompensowały wszystkie niedogodności. Zresztą nasz pobyt, to nie tylko mozolna praca, ale również pyszne śniadanie i drożdżówki, którymi  byliśmy częstowani.

 

 

Dzień, który spędziliśmy z siostrami był z całą pewnością udany. Otwartość i gościnność sióstr sprawiła, że na pewno pojawimy się w zakładzie ponownie jesienią.

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk