SZKOLENIE TAKTYCZNO-WOJSKOWE OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI

Kolejny już raz uczniowie klas służb mundurowych 1B, i 2BE z wychowawcami Elżbietą Mortką i Tomaszem Roszkiewiczem, pojechali na wojskowy obóz szkoleniowy piechoty górskiej, tym razem do Międzygórza. Obóz trwał cztery dni od 8.05 do 11.05 2018 roku.

 

Tym razem program nastawiony był na szkolenie taktyczno – wojskowe dla klas o profilu mundurowym w stopniu podstawowym. Każdy dzień rozpoczynał się od ćwiczeń fizycznych i to wcześnie rano. Po porannym rozruchu kolejnym punktem była toaleta poranna, przygotowanie do śniadania i apel.

W pierwszym dniu mundurówka zapoznała się z taktyką pojedynczego żołnierza, zasadami pola walki, posługiwania się bronią, Systemem Combat, patrolem i rozpoznaniem. W dalszej części dnia uczniowie zapoznali się ze sprzętem alpinistycznym, zasadami działania i wykorzystania przyrządów alpinistycznych i budową stanowisk asekuracyjnych. W drugim dniu odbyły się zajęcia z zielonej i czarnej taktyki wspólnej dla wojska i policji. Uczniowie praktycznie wykorzystali też sprzęt alpinistyczny i ćwiczyli na linach w pionie. W trzecim dniu uczniowie przeszli z taktyki zielonej do ćwiczeń praktycznych – paintballu. Uczniowie praktycznie wykorzystali tez sprzęt alpinistyczny w działaniach. Tym razem były to liny w poziomie. W ostatnim dniu instruktorzy zorganizowali ćwiczenia z zakresu ewakuacji medycznej z pola walki.

Młodzież jest zadowolona z obozowych zajęć i przeprowadzonych ćwiczeń. Znacząco podniosła swoją wiedzę i umiejętności z czarnej i zielonej taktyki.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk