OPALENICKA MUNDURÓWKA POBIEGŁA DLA BETLEJEM

W ramach akcji "Opalenica dla Betlejem" we wtorek 1 maja 2018 r. w Opalenicy odbył się 5-cio kilometrowy Bieg Maryi. W zawodach uczestniczyło ponad 250 biegaczy i biegaczek oraz miłośników Nordic Walking z różnych rejonów naszego kraju. Najwięcej było mieszkańców powiatów nowotomyskiego, grodziskiego, poznańskiego i wolsztyńskiego.

Wśród biegaczy Biegu Charytatywnego   byli  uczniowie  klas służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. Biegli uczniowie z klasy pierwszej ze swoją wychowawczynią Elżbietą Mortką.  Mundurowi biegnąc ulicami Opalenicy pokazali  już nie pierwszy raz, że potrafią sprostać różnym zadaniom, a cóż dopiero tak wspaniałej inicjatywie jaką jest wspieranie akcji „Opalenica dla Betlejem”. Uczniowie mundurówki wspierali już taką akcję nie pierwszy raz, bowiem byli już wśród biegaczy 26 - godzinnego Biegu Charytatywnego  na 26 Finał WOŚP i rok wcześniej podczas 25 - godzinnego Biegu Charytatywnego  na 25 Finał WOŚP.

Biegacze wystartowali  o godzinie 13 - stej z Rynku w Opalenicy. Mimo, ze trasa była krótka, to pogoda nie rozpieszczała – było bardzo gorąco. Bieg zakończył się na terenie Przedszkola nr 2 w Opalenicy wśród braw publiczności. Każdy zawodnik startujący w  imprezie otrzymał pamiątkowy medal, ale najważniejszą sprawa w tym biegu jest fakt, że udało się uzbierać 6632 zł na rzecz dzieci z Domu Pokoju w Betlejem.

 

 

Więcej zdjęć w GALERII.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk