WÓZKIEM KU PRZYSZŁOŚCI…

W miniony weekend (16-18 marca) uczniowie opalenickiego logistyka wzięli udział w kursie obsługi wózka podnośnikowego. Do kursu realizowanego ramach programu finansowanego ze środków UE „Kształcenie zawodowe w naszych szkołach to dobry wybór” zakwalifikowało się 15 uczniów.

To właśnie ta 15-stka ma możliwość zdobycia państwowych uprawnień do kierowania pojazdami transportu bliskiego, stając już niebawem przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Młodzi ludzie zdają sobie sprawę, iż dodatkowe umiejętności i uprawnienia są dla nich szansą na zdobycie wymarzonej pracy.

Zajęcia z praktycznej umiejętności obsługi wózka są już kolejnym etapem realizacji w/w projektu. W pierwszej części realizowane były zajęcia teoretyczne, w których wzięło udział 49 logistyków z wszystkich klas Technikum. Warto tutaj wspomnieć, iż inni uczestnicy projektu uczestniczyli lub będą uczestniczyć m.in. w stażach finansowanych ze środków europejskich. Udział szkoły w omawianym projekcie to również korzyść dla uczniów niezwiązanych z realizacją żadnych zajęć (wzbogacenie bazy sprzętowej wykorzystywanej na zajęciach lekcyjnych) oraz dla opalenickiej placówki poprzez wzbogacenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia i kursy.

Mariusz Stachowski