REFLEKSYJNIE O BOŻYM NARODZENIU

Tradycyjnie już w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną nauczyciele i uczniowie opalenickiego Zespołu Szkół spotkali się w holu szkoły, by obejrzeć Jasełka przygotowane przez Samorząd Uczniowski  oraz opiekunów ? pana profesora Piotra Marchewkę oraz pana profesora Krzysztofa Strzelczyka.

Tegoroczne Jasełka miały aktualny charakter i pokazywały różne problemy współczesności w konfrontacji z radosnym oczekiwaniem na narodziny w Betlejem. Przewodnikami po niezbyt wesołej rzeczywistości były postacie aniołów rodem z tradycyjnych spektakli bożonarodzeniowych. Nie zabrakło również kolędników, z których perspektywy widzowie patrzyli na samotność, niezrozumienie, konflikty pokoleniowe, a przede wszystkim egoizm, który jest największą przeszkodą w prawdziwym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia. Jasełka w wykonaniu licznej grupy uczniów Zespołu Szkół nie pozostawiły nikogo obojętnym, co podkreśliła pani dyrektor Genowefa Wasiak, życząc jednocześnie całej szkolnej społeczności radosnego świątecznego czasu spędzonego w gronie najbliższych.

Przejmująco wybrzmiały również kolędy i świąteczne piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu, którym opiekuje się pan profesor Piotr Marchewka. W tym roku zespół został zasilony przez utalentowane wokalnie gimnazjalistki.

Szkolne Jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół świadczą o wielkiej wrażliwości młodych ludzi, którzy nie są obojętni wobec współczesnego kryzysu wartości i relatywizmu moralnego.

Izabela Trzeciak
Fotografia: Elżbieta Mortka