SPOTKANIE Z PLATONEM W ZESPOLE SZKÓŁ

Jak co roku w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej uczniowie, dyrekcja i nauczyciele opalenickiego Zespołu Szkół zaprosili wszystkich chętnych na kolejne spotkanie z poezją, muzyką i filozofią.

 

Reżyserem i autorką scenariusza tegorocznego spektaklu jest Danuta Szaroszyk ? Socha, która postanowiła w formie poetyckiej opowieści przedstawić założenia Platońskiej koncepcji wolności. Przy pomocy Małgorzaty Kurek oraz Izabeli Trzeciak oraz przede wszystkim uczniów różnych klas Liceum i Technikum ? Natalii Krawczyk, Aleksandry Korytowskiej, Wiktorii Szmatuły oraz Marcina Hyjka - stworzyła poruszający spektakl, w którym słowo łączyło się z muzyką i tańcem. W scenerii przypominającej jaskinię Platona wybrzmiały również słowa utworów Michała Bajora zaśpiewane przez Sandrę Guzik, Dianę Piosik oraz Magdalenę Urbańską. Wokalistkom towarzyszyli gitarzyści: Jakub Jarosiński oraz Jakub Korbanek.  Z kolei taneczną interpretację przedstawianych scen zaproponowali uczniowie Zespołu Szkół i jednocześnie członkowie formacji OKEY: Julia Hildebrand, Katarzyna Bogacz oraz Marcin Szumiński.

Na widowni zasiedli m. in. burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, dziekan opalenickiego Uniwersytetu III Wieku Elżbieta Adamczewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Krzysztof Sadowski, dyrektor Gimnazjum Bernadeta Maciejewska, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Jan Adamczewski, słuchacze UIIIW a także nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół.

Po spektaklu wszyscy obecni wysłuchali wykładu mgr Katarzyny Król na temat filozofii Platona. Niepowtarzalna atmosfera poetyckich spotkań przy ul. Gimnazjalnej sprawia, że dziś już nikt nie wyobraża sobie bez nich opalenickich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Izabela Trzeciak
Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk