ROK SZKOLNY 2016/2017 ROZPOCZĘTY!

1 września o godz. 9 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej ? placówek tworzących Zespół Szkół w Opalenicy ? uroczyście rozpoczęli kolejny rok szkolny.  Tradycyjnie inaugurację rozpoczęło wprowadzenie klas służb mundurowych oraz wprowadzenie sztandaru.

W czasie okolicznościowego przemówienia dyrektor Zespołu Szkół Genowefa Wasiak podkreśliła historyczne znaczenie daty 1 września, o którym nigdy nie można zapomnieć. Ponadto pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, rozpoczynających pracę  w Zespole Szkół i pogratulowała wyboru szkoły ponadgimnazjalnej uczniom klas pierwszych Liceum, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Ich przedstawiciele w obecności dyrekcji, nauczycieli i całej szkolnej społeczności złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar, przyrzekając m.in. stawianie sobie wysokich wymagań w dziedzinie podwyższania wiedzy i umiejętności, kierowanie się zasadami koleżeństwa, a także dbanie o honor i tradycję szkoły. W inauguracji udział wziął prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły ? Jan Adamczewski.

Po mszy św., która została odprawiona w kościele św. Józefa, w swojej pierwszej inauguracji roku szkolnego w nowej placówce udział wzięli uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi. Młodzieży gimnazjalnej w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2016/2017 towarzyszyli rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele i zaproszeni goście:  Dorota Pierzyńska ? dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz Katarzyna Cecuła ? przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych. W czasie inauguracji dyrektor Genowefa Wasiak zaprezentowała oficjalnie zespół pedagogów uczących w Gimnazjum oraz zaprosiła uczniów do rozpoczęcia przygody z edukacją na poziomie gimnazjalnym. Ci z kolei ? podobnie jak wcześniej ich starsi koledzy ? złożyli ślubowanie. Uroczystość uświetniły artystycznie uzdolnione licealistki: tancerka Kasia Bogacz oraz wokalistka Diana Piosik.

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk