?TYLE RAZEM DRÓG PRZEBYTYCH?? ? ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Nadszedł moment długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów. 24 czerwca oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów oraz nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się, aby uroczyście podsumować miniony rok oraz nagrodzić tych młodych ludzi, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie za sukcesy naukowe i sportowe oraz zaangażowanie w życie szkoły. Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście, między innymi wiceburmistrz Opalenicy Paweł Jakubowski, Jan Adamczewski ? Prezes Opalenickiej Izby Gospodarczej, Dyrektor Biblioteki Publicznej Ewa Grabowska oraz pracodawcy.

W tym roku licealiści podczas wspólnej akademii żegnali absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, dla których koniec szkoły oznacza konieczność odnalezienia się w dorosłym życiu i na rynku pracy. Na szczęście umiejętności, które nabyli w ciągu trzech nauki, czynią z nich bardzo cenny nabytek dla potencjalnych pracodawców, co podkreślił w swoim przemówieniu wiceburmistrz, zwracając też uwagę na konieczność nieustannego wzbogacania kompetencji zawodowych. Pan Adamczewski słusznie zauważył, że ci młodzi ludzie to nie tylko przyszli pracownicy, ale, być może, również potencjalni pracodawcy, przyczyniający się do rozwoju całego regionu. Wysokie wyniki ewaluacji zewnętrznej, o których wspomniała Pani Dyrektor, pozwalają żywić przekonanie, że absolwenci odniosą sukces w życiu zawodowym.

Nagrodzono najlepszych z wszystkich typu szkół: stypendium Prezes Rady Ministrów otrzymali Marcin Hyjek z klasy 1A i Martyna Beszterda z klasy 1TIL, a niemal równie wysoką średnią uzyskała Sara Dziamska. Spośród nagrodzonych sportowców na szczególne wyróżnienie zasłużyli Julia Hildebrand, Kasia Bogacz i Marcin Szumiński, którzy odnieśli sukcesy w Mistrzostwach Świata w tańcu sportowym, rozegranych w maju we włoskim Bressanone. Wśród nagrodzonych znaleźli się także piłkarze oraz piłkarki ręczne (odpowiednio 4 i 7 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski).

Nie zabrakło też wzruszających momentów. Pani Dyrektor w imieniu własnym oraz całej szkolnej społeczności serdecznie podziękowała za współpracę odchodzącym nauczycielom: panu Januszowi Miłkowi, wieloletniemu kierownikowi szkolenia praktycznego, oraz drowi Maciejowi Laskowskiemu, który postanowił skoncentrować się na pracy naukowej. I ze szkołą, i z Polską w wygłoszonym przepiękną polszczyzną przemówieniu pożegnała się Antonella Altieri, Włoszka, która była przez rok uczennicą Liceum.

Na zakończenie uroczystości uczniowie usłyszeli życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

 

Danuta Szaroszyk-Socha

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk