DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W rocznicę śmierci patrona szkoły, Prymasa Wyszyńskiego, dnia 30.05.2016 r. odbył się apel upamiętniający tę zasłużoną  postać.  Uczniowie klasy 1b przygotowali wystawę biograficzną oraz prezentację multimedialną.

O Prymasie Tysiąclecia, jego postawie wobec ludzi mówił ksiądz Jan Chrzanowski,  który jako ministrant, a później młody kapłan kilkakrotnie spotkał Stefana Wyszyńskiego. Przekazywał również świadectwa osób z otoczenia Prymasa.
Pani Dyrektor Genowefa Wasiak podziękowała za podzielenie się z nami wspomnieniami oraz refleksjami i złożyła gratulacje z okazji 40 rocznicy kapłaństwa księdza Jana. Wszyscy obecni zaśpiewali ?Sto lat?, a w dowód sympatii dla swego katechety bili brawo na stojąco.

Maria Krysztofińska
Fotografia: Elżbieta Mortka