MARSZ PRZECIWKO DOPALACZOM

Młodzież naszej szkoły wraz z uczniami gimnazjum oraz opalenickiej szkoły podstawowej uczestniczyła w marszu  pod hasłem ?Chcę żyć ? nie biorę?, który odbył się w sobotę 10 października 2015 r. Młodzi ludzie przeszli z transparentami przez ulice miasta. Niespodzianką okazała się wizyta pani premier Ewy Kopacz, która dołączyła do pochodu.

Na finale, gdy wszyscy znaleźli się na placu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Opalenicy  pani premier miała krótkie wystąpienie. Ogłoszono też wyniki konkursów. W plastycznym, na plakat negujący dopalacze, nagrodę specjalną ? tablet zdobyła Ania Skotarek z Gimnazjum w Opalenicy.  Z kolei w konkursie literackim pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Sobkowiak z klasy 3b LO za wiersz.Wielkimi brawami publiczność nagrodziła Aleksandrę Korytowską z klasy 1TL, która pięknie zaśpiewała piosenkę na scenie. Po niej wystąpił znany wokalista MEZO.

Cały przebieg wydarzeń filmowały kamery trzech telewizji: TVP, TVN24, Polsat NEWS i był też obecny dziennikarz Radia Merkury z Poznania.

Maria Krysztofińska