AKCJA ?SPRZĄTANIE ŚWIATA? W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłym tygodniu uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji ekologicznej ?Sprzątanie Świata?. Poszczególne klasy pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego sprzątali tereny wokół szkoły, pobliskiego targowiska, płaskowyżu opalenickiego i starej drogi do Sielinka.

Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły sprzątać wyznaczone tereny.

Akcja przebiegła sprawnie. Sprzątanie było nie tylko ciężką pracą fizyczną, ale także dobrą zabawą na świeżym powietrzu. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są pożytecznym narzędziem w procesie edukacji ekologicznej młodego pokolenia.

Organizatorzy akcji

Nauczyciele wf