WSPÓŁPRACA Z PRAWNIKAMI

LO w Opalenicy rozpoczyna realizację programu ?Prawo w szkole? w efekcie podpisanego dnia 22 września 2015 porozumienia o współpracy między Okręgową Izbą Radców Prawnych w Poznaniu a Zespołem Szkół w Opalenicy. Podpisy na dokumencie złożyli Dziekan OIRP ? Zbigniew Tura i Dyrektor ZSO ? Genowefa Wasiak.

Na uroczystym spotkaniu obecni byli również goście, których serdecznie powitała pani Dyrektor:  Przewodnicząca OIRP ds. edukacji ? Jolanta Kucharczyk, mecenas Elżbieta Kęsy,  Katarzyna Cecuła ? Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty i Spraw Społecznych , Danuta Nijaka ?Przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie i nauczyciele ZSO.

Celem programu ?Prawo w szkole? jest według umowy ?poszerzenie świadomości prawnej młodzieży, zapoznanie jej z podstawowymi zasadami porządku prawnego naszego kraju oraz przekazanie praktycznej wiedzy prawnej z zakresu funkcjonowania prawa.? Zajęcia poprowadzą prawnicy z OIRP przede wszystkim w klasach akademickich prawniczych. Uczniowie będą nie tylko słuchaczami wykładów, ale również wezmą udział w symulacjach sądowych z prawa administracyjnego, cywilnego, karnego.
Współpraca zaowocuje także udzielaniem porad prawnych rodzicom i gronu pedagogicznemu pro bono, czyli bez pobierania opłat.

Pani Przewodnicząca Kucharczyk wyraziła przekonanie, że zajęcia przygotują młodzież do funkcjonowania w dorosłym życiu.

Maria Krysztofińska