POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO

 

Na początku  klasy służb mundurowych uroczyście wmaszerowały do hali, następnie wprowadzono sztandar szkoły i zaśpiewano hymn państwowy. Pani Dyrektor Genowefa Wasiak powitała wszystkich i w przemówieniu podsumowała miniony rok szkolny, zwracając uwagę na osiągnięcia i szczególne wydarzenia.
Na podium zaproszono klasy trzecie ZSZ, a wychowawcy wręczyli im świadectwa ukończenia szkoły. Najlepszym tegorocznym absolwentem szkoły zawodowej został Patryk Kalemba, który w imieniu trzecioklasistów  wygłosił  krótkie przemówienie. Uczeń otrzymał również upominek  dla wzorowego praktykanta z rąk Tadeusza Rosińskiego, z zapewnieniem o zatrudnieniu Patryka na etat w firmie BMM Sp. z o.o.
Specjalnie dla absolwentów ZSZ zaśpiewał duet ? Diana Piosik i Paula Nowak.

Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom LO i Technikum. 
Wyróżnione zostały również klasy:
1b LO  ? za najwyższą średnią,
1a ZSZ ? za najlepszą frekwencję.
Nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie działający w Szkolnej Lidze  Historycznej wraz z opiekunką panią Elżbietą Mortką.
Słowami wielkiego uznania pani Dyrektor wyróżniła zwycięzców konkursowych zmagań i panią Teresę Ratajczak, organizatorkę międzyszkolnego konkursu ekonomicznego ?I ty możesz być Billem Gatesem?.
Specjalne podziękowania i pochwałę otrzymali uczniowie klas służb mundurowych za trzy pierwsze miejsca i jedno wyróżnienie w konkursie pożarniczym.

Uczennicy mundurówki, Karolinie Rzepeckiej, statuetkę Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego wręczali podinsp. Dariusz Kolanko oraz mł. asp. Anna Urbaniak z KPP w Nowym Tomyślu.
Z kolei Julia Krupa za najwyższą średnią klas mundurowych  w nagrodę będzie Jednodniowym  Komendantem Policji  komendy w Nowym Tomyślu.
Wśród wyróżnionych na uroczystości zakończenia roku szkolnego znaleźli się także przedstawiciele Szkolnej Ligi Strzeleckiej.

W przygotowanej specjalnie prezentacji multimedialnej zostały ukazane migawki  z życia szkoły w minionym roku szkolnym.

Nie mogło zabraknąć kwiatów symbolizujących uczniowską wdzięczność,  wręczonych każdemu  nauczycielowi.

Przemówienie wygłosił Burmistrz pan Tomasz Szulc.O trudzie nauczycielskim i znaczeniu edukacji dla młodego człowieka mówił Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły, pan Jan Adamczewski.

Po wymarszu mundurówek i wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część  artystyczna. W humorystycznym programie zaprezentowali się  uczniowie klasy 1a, ogłaszając między innymi wyniki ankiety z pytaniem, którego nauczyciela uczniowie zabraliby z sobą na bezludną wyspę. Okazało się, że faworytami młodzieży są kolejno: pan Maciej Laskowski, pani Elżbieta Mortka, pani Izabela Trzeciak.

Gdy uroczystość dobiegła końca, uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcą i odbiór świadectw.

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

Małgorzata Krysztofińska

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk