INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Zakończył się długi letni wypoczynek i nadszedł czas na naukę w nowym roku szkolnym. Na inaugurację przybyli uczniowie wszystkich klas LO, Technikum i ZSZ oraz grono pedagogiczne.

Pani Dyrektor Genowefa Wasiak  w przemówieniu powitała wszystkich i przedstawiła dwoje uczniów, którzy przyjechali do nas z innych krajów na rok nauki: Karoline Reader z Norwegii oraz Carmine Cucinello z Włoch..

Podkreślając radosny charakter dnia rozpoczęcia roku szkolnego, pani Dyrektor wspomniała równocześnie o tragicznych wydarzeniach września1939 roku i przypomniała, że mija 75. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Osobno pani Dyrektor zwróciła się do pierwszoklasistów, gratulując im decyzji o wyborze szkoły, w której ?najważniejszy zawsze był uczeń, duszą Szkoły ? jej nauczyciel a dumą ? jej absolwenci.?  Na najbliższe miesiące nauki pani Dyrektor Wasiak życzyła wszystkim  uczniom motywacji do sięgania wysoko.

Na inauguracyjnej uroczystości zaprezentowano również klasy pierwsze:

1a LO ? akademicka dziennikarsko-prawnicza I psychologiczno-pedagogiczna,

1b LO ? medyczno-przyrodnicza i politechniczna,

1e i 1f  LO ? klasy służb mundurowych,

1TIL ?Technikum Informatyczno-Logistyczne,

1a  i 1b ZSZ.

Z wielką powagą, przy sztandarze szkoły pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

Wymarsz klas służb mundurowym zamknął uroczystość. Później nastąpiło w klasach spotkanie uczniów z wychowawcami.